توسعه کسب و کار ها - فرافیدبک

6 اسفند 1400

4 دقیقه

توسعه کسب و کار و روش های علمی و عملی آن

در بازاررقابتی امروز در کسب وکارهای مختلف مدیران به دنبال بهترین راه حل برای بهروری بهتر و توسعه کسب و کارشان هستند. یکی از مهمترین و جدیدترین روش‌های توسعه کسب وکار استفاده از سامانه نظرسنجی برای مدیریت بهتر تجربه مشتری و تجربه کارکنان می باشد در دنیای بیزینس اگر با روش های جدید و علمی آشنا نباشید میدان را به رقبای خود واگذارکرده اید. در ادامه این متن به بررسی و معرفی بهترین منبع اطلاعاتی برای توسعه کسب و کار پرداخته شده است.

بهترین روش‌ها برای توسعه کسب و کار

توسعه کسب و کار در حال حاضر با زمان های قدیم بسیار متفاوت شده است. در گذشته این مفهوم با اضافه کردن یه مغازه جدید و یا تولید یک محصول جدید مترادف بود ولی امروزه ممکن است فرد اصلا مغازه‌ای نداشته باشد ولی بتواند کسب و کار خود را بسیار گسترش دهد. در این بخش به مهمترین روش های نوین توسعه بیزینس اشاره می کنیم:

 1. استخدام نیروی کار: 
  برای اینکه بتوان در مسیر توسعه کسب و کار به سرعت حرکت کرد باید نیروی مناسب استخدام کرد. این افراد باید متخصص، کاربلد، دارای حس مسئولیت پذیری بالا و ایده پرداز و نوآور باشند. استخدام نیرو باید در زمان مناسب صورت پذیرد در غیر این صورت استخدام شما بی فایده خواهد بود.
 2. تبلیغات محصول و خدمات:
   شما حتی اگر بهترین محصول و عالی ترین خدمات را داشته باشید ولی شناخته شده نباشید نخواهید توانست به توسعه کسب و کار خود فکر کنید. امروزه تبلیغات در تمام دنیا بسیار مهم می باشد. استفاده از ظرفیت بالای فضای مجازی، تبلیغات میدانی ، سمعی و بصری همگی در میزان محبوبیت برند و فروش محصولات تاثیر دارد.
 3. آنالیز بازخورد محصولات و خدمات:
   یک تاجر و کارآفرین موفق همواره رفتار و نیاز مشتریان و کاربران خود را مورد رصد قرار می‌دهد. محصولات محبوب را بیشتر تولید کرده و محصولات ضعیف را از سبد تولید خود حذف می کند. این مورد یکی از مهمترین موضوعات در این زمینه می‌باشد که از یک طرف باعث افزایش فروش، محبوبیت و سود آوری می‌شود. از طرف دیگر جلوی تولید محصولات کم فروش و ضرر مالی را می گیرد.
 4. برنامه ریزی و مدیریت دقیق در تمام زمینه‌ها:
   کسب و کار چه کوچک باشد و چه بزرگ باید مدیریت شود. این مدیریت باید در تمام زمینه‌ها صورت پذیرد. یک مدیر خوب باید بداند که چه مسیری را ادامه دهد و از چه مسیری باید سریعا بازگردد.

روش‌های جدید توسعه کسب و کار از طریق نظرسنجی

رصد و نظر سنجی از کارکنان

این روش در موفق ترین شرکت‌ها و برند‌های جهان تست شده و  نتایج بسیار خوبی داشته است. زمانی که از کارکنان یک مرکز در خصوص شرایط ایده آل، حقوق، محیط کار و غیره نظرخواهی می شود نتایج مطلوبی را به دنبال خواهد داشت. این نظرسنجی به ویژه در صورتی که به صورت مخفی انجام شود نتیجه بهتری در بر خواهد داشت. در این حالت کارکنان بدون ترس و استرس مواردی را که به صورت رودررو قادر به بیان آن نیستند بیان می کنند.

رصد و نظرسنجی از کاربران و مشتریان در راستای توسعه کسب و کار:

این روش یکی از بروزترین و مهمترین اندیکاسیون های توسعه کسب و کار می باشد. روش های مختلفی برای انجام این مهم وجود دارد. استفاده از امکانات بی پایان فضای مجازی و پلتفرم هایی مانند: اینستاگرام،  نظرسنجی از طریق اس ام اس، نظر سنجی رو در رو و سنتی در فروش حضوری و غیره از روش‌های این رصد و نظر سنجی می باشد. تحلیل و دادن راهکار بعد از نظرسنجی بسیار مهم می باشد. برای استفاده از دیتاهای به دست آمده شما نیاز دارید تا از کارشناسان و متخصصان این زمینه بهره بگیرید. در صورت استفاده از راهکار صحیح بعد از این رصد شما قدمی بزرگ در زمینه توسعه کسب و کار خواهید برداشت.

برای توسعه کسب و کار از طریق رصد مشتریان و کارکنان از کدام سامانه استفاده کنیم؟

سامانه هایی وجود دارند که وظیفه نظرسنجی، جمع آوری دیتا، تحلیل داده‌ها و ارائه راهکار را برای کسب و کار شما را انجام می دهند. در صورتی که شما از راهنمایی سامانه های غیر معتبر استفاده نمایید نه تنها تغییری در کسب و کار شما ایجاد نمی شود حتی ممکن است به ضرر شما نیز تمام شود. در این زمینه ما به شما فرافیدبک را پیشنهاد میکنیم.

قابلیت‌های سامانه نظرسنجی فرافیدبک

فرافیدبک، بخش‌های مختلف مجموعه شما را با هدف توسعه کسب‌‌ و کار رصد می‌کند تا در بازار رقابتی امروز، تجربه متفاوتی را رقم بزنید. هدف ما خلق ارزش‌های بلندمدت است تا دریچه‌های متفاوتی رو به کسب و کار شما باز شود تا همواره در حال رشد باقی بمانید. در این بخش به ویژگی های شاخص این سامانه اشاره خواهیم کرد:

 1. در توسعه کسب و کار یکی از مهمترین موارد به روز بودن می باشد: فرافیدبک از جدیدترین روش های روز دنیا برای رصد و نظر سنجی مشتریان استفاده می نماید. این روش ها باعث نارضایتی مشتری نشده و نتایج قابل اتکایی را به شما ارائه خواهد داد .
 2. با استفاده از اطلاعات سامانه شما می توانید آینده کسب و کار خود را ترسیم نمایید. می توانید بهترین تصمیمات را در این زمینه گرفته و از کسب موفقیت لذت ببرید.
 3. این سامانه قادر است تا برای  توسعه کسب و کار های کوچک تا شرکت ها و هلدینگ های بزرگ رصد انجام داده و راهکار ارائه دهد.
 4. تمامی کادر این سامانه در این زمینه تخصص داشته و دارای تجربه و علم کافی در این زمینه می باشند. خدمات فرافیدبک بر مدار مشتری یکی از بهترین خدمات در این زمینه می باشد.

سامانه فرافیدبک با ارائه خدمات تخصصی در زمینه  توسعه کسب و کار به استفاده کنندگان از این خدمات این اطمینان را می دهد که بهترین نتیجه را دریافت نمایند. این شرکت حتی قادر است تا راهکارهایی برای توسعه تجارت به خارج از کشور و صادرات را به شرکت‌ها و مشتریان محترم ارائه دهد.

آخرین مطالب

ساختار و رفتار سازمانی

منابع انسانی و بروکراسی وبر

نقش نظرسنجی در توسعه کسب و کار

مطالب مرتبط

10 اردیبهشت 1402

هر سازمانی برای حفاظت از این گنج ارزشمند باید برنامه منحصر به فرد خود را داشته باشد. یک فرمول کلی برای بکارگیری و یا یکسری راه حل های از پیش تعیین شده...

19 فروردین 1402

همه‌ی شرکت ها و سازمان‌ها تلاش می‌کنند که رشد کنند تا بتوانند جزو 500 شرکت برتر مجله فورچون ( Fortune 500 ) قرار بگیرند...

6 فروردین 1402

یکی از مهم ترین ابزارها در راهِ رسیدن به این هدف، دریافتِ فیدبک از مشتریان است. امروزه با وجود پلتفرم‌های متنوع و به روز، روش‌های آماری...